fbpx

ERA beach apartments

Орикум (Валона), централна Албанија

Апартмани

100 метри од плажа

Интернет

Апартмани со кујна

Достапно за резервација

Beach Apartments ERA се наоѓа во Орикум, на околу 12 километри од Валона, опкружени со прекрасна природа, со пристап до плажата која е на само 100 метри од апартманите.

Сите апартмани располагаат со една посебна спална соба, бања, кујна, како и крпи и сите останати содржини потребни за време на престојот. Во близина на станот има продавници, како и ресторани со риба и традиционални албански специјалитети. Станбената зграда има 3 ката.

Beach Apartments ERA се наоѓа веднаш до комплексот Bojo, одличен ресторан и бар на плажа, како и плажи со шезлонги и чадори за сонце. Паркинг простор е достапен недалеку од станот, според расположливоста на паркинг места.

Апартманите ERA Beach се идеална почетна точка за обиколка на регионот на Албанија, кој се смета за регион со најубави плажи и природни локалитети, како што се Националниот парк Ллогар, градовите Дерми и Химара, лагуната Нарта, островот Звернец, како и како Валона и Орикум.

Гарантирана најдобра цена. Резервирајте лесно и сигурно на Albanija.mk.

Ценовник

Јун
Јул
Август
Септембри

Стандарден стан – 44 €
Супериорен стан – 49 €

Од 1 до 14 јули

  • Стандарден стан – 56 €
  • Супериорен стан – 62 €

Од 15 до 31 јули

  • Стандарден стан – 62 €
  • Супериорен стан – 68 €

Стандарден стан – 70 €
Супериорен стан – 76 €

Од 1 до 15 септември

  • Стандарден стан – 50 €
  • Супериорен стан – 54 €

Од 16 до 30 септември

  • Стандарден стан – 40 €
  • Супериорен стан – 46 €

Во цената е вклучено: Изнајмување стан на ден + Чистење на стан пред пристигнување, интернет, клима, крпи, постелнина, кујна со опрема и садови. Објектот нема лифт.

Пријавување од 13:30 часот, одјавување до 10:30 часот. Доплатата за дополнително легло (подлежи на достапност) е 6 € за ноќевање.

Услови за плаќање: За конечна потврда на резервацијата, потребно е да се уплати 50% од износот во моментот на резервација, додека остатокот може да се плати најдоцна 30 дена пред датумот на пристигнување. Откажување на резервацијата со целосна наплата, согласно Условите и правилата на О2 Травел Белград, е можно до 21 ден пред датумот на пристигнување во сместувањето.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.