Hotel Solis

Ксамил, јужна Албанија

Хотел

300 метри од плажа

Одлична локација

Семејни соби

Достапно за резервација

Хотел Солис (3*) се наоѓа во централниот дел на Ксамил, на само 300 метри од најблиската плажа. Во близина на хотелот има бројни маркети, кафулиња, ресторани, како и автобуска станица.

Хотел Солис е новоизграден хотел кој нуди модерни соби, со предност на одлична локација. Сите соби имаат балкон, освен собите на приземје. Собите се пространи, климатизирани, опремени со бања, фен, ТВ, биро, мини бар, гардеробер, како и WiFi пристап до Интернет.

Бесплатен паркинг е исто така достапен за гостите. Собите се чистат на дневна основа, додека постелнината може да се менува на секои два дена. Појадокот се служи во шведска маса во хотелот од 8 до 10 часот.

Цени и резервации

Гарантирана најдобра цена. Резервирајте лесно и сигурно.

Albanija.mk работи во рамките на групата веб-страници за резервации на хотели и одмори во Албанија – Albanija.rs, Albanija.ba, Albanija.hr и Albanija.mk. Гарантирани најповолни цени со сигурен процес на резервација на одбрани хотели и апартмани низ Албанија со комплетна комуникација на македонски, српски, босански или хрватски јазик.