fbpx

VM Hotel Resort & SPA

Драч/Голем, северна Албанија

Хотел

Приватна плажа

Базен

ALL inclusive

Достапно за резервација

VM Hotel Resort & SPA (5*) се наоѓа во Голем недалеку од Драч, на одлична локација на брегот на морето, на оддалеченост од околу 20 минути со автомобил од центарот на Драч. Хотелот располага со одличен СПА центар и приватна плажа на јадранскиот брег.

Гостите во VM Hotel Resort & SPA имаат на располагање надворешен базен, СПА центар (се доплаќа), како и приватна хотелска плажа со шезлонги и чадори за сонце, хотелски бар и голема тераса.

WiFi интернет е достапен низ целиот хотел. Гостите имаат на располагање голем број третмани во СПА центарот (се доплаќа), како и сауна (се доплаќа). Оброците се на шведска маса. Обезбеден е паркинг за гостите.

Ценовник

Останете од 1 јули до 31 август (ALL INCLUSIVE)

 • Соба без поглед на море – 75 €
 • Соба со страничен поглед на море – 80 €
 • Соба со поглед на море – 85 €

Останете од 1 до 15 септември (ALL INCLUSIVE)

 • Соба без поглед на море – 65 €
 • Соба со страничен поглед на море – 70 €
 • Соба со поглед на море – 75 €

Останете од 16 до 30 септември (ALL INCLUSIVE)

 • Соба без поглед на море – 55 €
 • Соба со страничен поглед на море – 60 €
 • Соба со поглед на море – 65 €

Услови за престој со деца: Првото дете до 5,99 години се сместува бесплатно. Првото дете на возраст од 6 до 11,99 години плаќа 50% од цената. Уште едно дете од 2 до 11,99 години плаќа 50% од цената. Луѓето постари од 12 години се сметаат за возрасни. Третиот возрасен во собата ја плаќа целата цена.

Услугата ALL inclusive вклучува појадок од 8:00 до 10:00 часот, ручек од 12:30 до 14:30 часот, вечера од 19:00 до 21:00 часот. Во цената е вклучено консумирање на пијалоци во хотелскиот бар (вина, пива, локални алкохолни пијалоци, безалкохолни локални пијалоци), како и користење на базен и плажа со лежалки и чадори. Пијалоците може да се конзумираат како дел од услугата all inclusive од 10:00 до 22:00 часот. Користењето на СПА центарот се доплаќа.

Типови соби:

 • Двокреветна соба (двоен кревет) – без поглед на море – до двајца возрасни
 • Трокреветна соба (двоен кревет + единечен кревет) – страничен поглед на море – до тројца возрасни
 • Двокреветна соба + дополнителен софа (двоен кревет + софа за две лица) – поглед на море – двајца возрасни и две деца
 • Трокреветна соба (двоен кревет + единечен кревет) – поглед на море – до тројца возрасни
 • Делукс апартман со џакузи – поглед на море – двајца возрасни и две деца

Услови за плаќање: За да ја потврдите резервацијата, потребно е да платите 50% од износот на резервацијата според профактурата, додека остатокот можете да го платите до 30 дена пред датумот на почеток на престојот. Откажување е можно до 21 ден пред датумот на пристигнување.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.