fbpx

Fllad Resort & SPA Durres

Драч/Голем, северна Албанија

Хотел

Приватна плажа

Базен

ALL inclusive

Достапно за резервација

Fllad Resort & SPA (5 *) е ново, модерно хотелско одморалиште во Голем (Драч) кое нуди приватна плажа, базен, како и бар, градина и модерни соби со балкон. Сите соби во хотелот Флад имаат клима, ТВ и тоалети.

Основната услуга на хотелот е all inclusive. Оброците во хотелот се на шведска маса. Fllad Resort & SPA се наоѓа на околу 20 минути со автомобил од центарот на Драч.

Ценовник

Наскоро!

Услугата ALL inclusive вклучува појадок (7:30-10:00), ручек (12:30-14:00), вечера (19:30-21:00), како и пијалоци во барот покрај базенот од 10:00 до 22:00 часот (локални алкохолни пијалоци, овошен сок, аперитив, вино, кафе, вода). Услугата вклучува и ужина од 17:00 до 18:00 часот со мини пици, слатки и сезонско овошје. Во цената е вклучено користење на базен, плажа, лежалки и чадори за сонце, како и капацитети во СПА центарот (џакузи када, Kneipp када, зона за релаксација), додека користењето на зоната со сауна, парна бања и искуство тушеви е се наплаќа 5 € по лице на ден. Користењето на солената соба се доплаќа 10 € за период од 15 минути.

Услови за престој со деца: Прво дете до 5,99 години се сместува бесплатно. Друго дете до 5,99 години плаќа 18 € на ден. Прво дете од 6 до 11,99 години плаќа 50% од цената. Уште едно дете од 6 до 11,99 години плаќа 30% од цената.

Услови за плаќање: За потврда на резервацијата потребно е да се уплати 50% од износот на резервацијата според профактурата, додека остатокот може да се плати до 30 дена пред датумот на започнување. Откажување со целосна рефундација е можно до 21 ден пред датумот на пристигнување.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.