Hotel Epirus

Саранда, јужна Албанија

Хотел

Хотел на плажа

Сопствена плажа

Семејни соби

Достапно за резервација

Хотел Епирус (Epirus) (***) е модерно опремен хотел во Саранда, веднаш на брегот на Јонското Море, на локација со прекрасен поглед на морето, околината на Саранда и островот Крф. Хотелот се наоѓа на само десет минути пешачење од пешачката зона во Саранда и недалеку од бројни ресторани, супермаркети и барови.

Хотелските соби се климатизирани, опремени со ТВ, додека на гостите на хотелот им е достапен WiFi интернет низ целата зграда. Хотел Епирус има два барови на плажа, како и ресторан кој нуди бројни традиционални албански и италијански специјалитети.

Плажата на хотел Епирус се смета за една од најубавите во Саранда.

Хотелот располага со прекрасни соби со поглед на градот, поглед на море, како и страничен поглед на морето. Употребата на лежалки и чадори на плажата на хотелот е вклучена во цената.

Цени и резервации

Гарантирана најдобра цена. Резервирајте лесно и сигурно.

Albanija.mk работи во рамките на групата веб-страници за резервации на хотели и одмори во Албанија – Albanija.rs, Albanija.ba, Albanija.hr и Albanija.mk. Гарантирани најповолни цени со сигурен процес на резервација на одбрани хотели и апартмани низ Албанија со комплетна комуникација на македонски, српски, босански или хрватски јазик.