fbpx

Hotel Eval

Саранда, јужна Албанија

Хотел

100 метри од плажа

Pet friendly хотел

Соби и апартмани

Достапно за резервација

Хотел Евал (****) се наоѓа во Саранда, на само една минута од една од најубавите плажи во градот – плажата Манго. Хотелот нуди модерни и елегантно опремени соби, WiFi интернет, паркинг за гостите на хотелот, додека на гостите им е на располагање ресторан со традиционални албански и италијански јадења, пространа тераса и хотелски бар.

Сите соби се опремени со клима уред, ТВ, мини бар, фен, основни тоалети, завеси за затемнување на просторијата. Хотелот на своите гости им нуди бесплатен паркинг, WiFi интернет, 24-часовна рецепција, услуга за изнајмување велосипеди и возила.

Хотелот има лифт и сите соби се приспособени за гости со посебни потреби.

Центарот на градот е оддалечен околу 2 километри до кој лесно се стигнува со пешачење по брегот. Хотелот е прилагоден за гости со посебни потреби, како и гости со домашни миленици.

Ценовник

Jul
Avgust

Наскоро!

 

Услови за резервација: За конечна потврда на резервацијата потребно е да се плати аванс во хотелот според профактурата во износ од 30% од износот на резервацијата, додека остатокот можете да го платите при пристигнувањето.

Цената е за ноќевање со појадок ПО СОБА за проценетиот број на лица. Доплата за полупансион е 10 € по лице на ден, за полн пансион 20 € по лице на ден.

Видови и капацитет на соби:

 • Стандардна еднокреветна / двокреветна соба – 22 м2, брачен кревет
 • Стандардна трокреветна соба – 25 м2, брачен кревет + 1 единечен кревет
 • Семеен апартман за 5 лица – 55 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 2 единечни кревети + софа – поглед на градот
 • Семеен апартман за 5 лица – 55 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 3 единечни кревети + софа – поглед на море
 • Семеен апартман за 6 лица – 85 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 3 единечни кревети + софа кревет

Пријавувањето во хотелот е од 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот. Појадокот се служи од 07:30 до 10:30 часот.

 • Стандардна Еднокреветна соба – 60 €
 • Стандардна двокреветна соба – 70 €
 • Стандардна трокреветна соба – 80 €
 • Семеен апартман со две соби (до 5 лица) – 85 €
 • Семеен апартман со две соби (до 6 лица) – 95 €

Услови за резервација: За конечна потврда на резервацијата потребно е да се плати аванс во хотелот според профактурата во износ од 30% од износот на резервацијата, додека остатокот можете да го платите при пристигнувањето.

Цената е за ноќевање со појадок ПО СОБА за проценетиот број на лица. Доплата за полупансион е 10 € по лице на ден, за полн пансион 20 € по лице на ден.

Видови и капацитет на соби:

 • Стандардна еднокреветна / двокреветна соба – 22 м2, брачен кревет
 • Стандардна трокреветна соба – 25 м2, брачен кревет + 1 единечен кревет
 • Семеен апартман за 5 лица – 55 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 2 единечни кревети + софа – поглед на градот
 • Семеен апартман за 5 лица – 55 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 3 единечни кревети + софа – поглед на море
 • Семеен апартман за 6 лица – 85 м2 – Две спални соби, брачен кревет + 3 единечни кревети + софа кревет

Пријавувањето во хотелот е од 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот. Појадокот се служи од 07:30 до 10:30 часот.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.