fbpx

Hotel Heksamil

Ксамил, јужна Албанија

Хотел

250 метри од плажа

Базен

Семејни соби

Достапно за резервација

Хотелот Хексамил (4*) ужива на прекрасна локација во Ксамил, на југот на Албанија, на само 250 метри од плажата. Собите во хотелот Хексамил имаат балкон, ТВ и клима уред, и чајна кујна со фрижидер. Хотелот располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби, на барање е достапно и бебешко креветче, а услугата е на база ноќевање со појадок или полупансион.

На гостите им е на располагање прекрасен базен, како и лежалки за релаксација. За гостите е обезбеден бесплатен паркинг.

Ценовник

Jун

  • Стандардна соба (ноќевање со појадок) – 22 €
  • Стандардна соба (полупансион) – 30 €

1-15. јули

  • Стандардна соба (ноќевање со појадок) – 30 €
  • Стандардна соба (полупансион) – 38 €

16-31. јули

  • Стандардна соба (ноќевање со појадок) – 39 €
  • Стандардна соба (полупансион) – 47 €

Август

  • Стандардна соба (ноќевање со појадок) – 41 €
  • Стандардна соба (полупансион) – 50 €

1-15. септември

  • Стандардна соба (ноќевање со појадок) – 30 €
  • Стандардна соба (полупансион) – 38 €

Цената е изразена по ноќевање ПО ЛИЦЕ за избраната услуга.

Достапни се двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Детско креветче достапно на барање бесплатно. Хотелот располага со лифт. Користењето на базенот е вклучено во цената.

Услови за престој со деца: Дете до 4,99 години престојува бесплатно. Во случај на престој со две деца до 4,99 години, едното дете се сместува бесплатно, другото плаќа 50% од цената. Деца од 5 до 11,99 години плаќаат 50% од цената. Деца постари од 12 години плаќаат 70% од цената.

Услови за плаќање: За потврда на резервацијата потребно е да се уплати 30% од сумата според профактурата. Остатокот се доплаќа по пристигнувањето во хотелот.

Политика за откажување: Откажувањето е можно до 14 дена пред датумот на пристигнување со целосна наплата. Во случај на откажување по 14 дена пред датумот на пристигнување, можно е промена на датумот на престој.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.