fbpx

Max Royal G hotel

Драч, северна Албанија

Хотел

Приватна плажа

Базен

ALL inclusive

Достапно за резервација

Хотелот Max Royal G (5*) е луксузен хотел лоциран во Голем, на прекрасна локација на јадранскиот брег, на само 20 минути со автомобил од центарот на Драч. Хотелот има единствена позиција која нуди можност за уживање во морето, плажата, СПА објектите, но и за обиколка на Драч и околината.

Хотелот располага со приватен базен со панорамски поглед на Јадранското Море, приватна песочна плажа со шезлонги и чадори за сонце, како и ресторан со одлични меѓународни и локални специјалитети.

Има и простран хотелски бар, како и теретана и бесплатен WiFi низ целиот хотел. Обезбеден е паркинг за гостите.

Хотелот располага со соби опремени со сите потребни содржини неопходни за подолг или пократок престој. Собите се климатизирани, имаат ТВ, бања со сите потребни тоалети.

Ценовник

  • Наскоро!

Услови за престој со деца: Прво дете до 4,99 години се сместува бесплатно. Второ или трето дете до 4,99 години плаќа 50% од цената. Дете од 5 до 10,99 години плаќа 50% од цената. Дете постаро од 11 години ја плаќа целата цена.

Видови соби: двокреветна, трокреветна, двокреветна + 2 дополнителни кревети за деца. Детско креветче достапно без доплата на барање. Погледот од собата се одредува по пристигнувањето во хотелот во согласност со достапноста на хотелот.

Услугата ALL inclusive вклучува појадок (7:30 – 10:30), ручек (12:30 – 14:00 часот), вечера (19:30 – 21:00 часот), како и пијалоци во барот (локални алкохолни пијалоци, пиво , џин) , ликер, пакуван овошен сок, аперитив, вино, кафе, вода) од 10:00 до 23:00 часот во барот покрај базенот. Во цената е вклучено користење на базен, плажа, лежалки и чадори за сонце. Користењето на СПА центарот се доплаќа (деца до 4 години не плаќаат, деца од 4 до 11 години плаќаат 10 €, возрасни 20 € на ден).

Услови за плаќање: 50% од износот е потребен за потврда на резервацијата, додека остатокот може да се плати до 30 дена пред датумот на почеток на престојот. Откажување со целосна рефундација е можно до 21 ден пред датумот на пристигнување.

Резервирајте сега

Резервации без провизија - со најдобра цена.