Sandy Beach Resort

Драч/Голем, северна Албанија

Хотел

Приватна плажа

Базен

ALL inclusive

Достапно за резервација

Sandy Beach Resort (4*) е хотел на само неколку чекори од песочната плажа во Драч, дел од градот Голем. Хотелот се наоѓа на одлична локација, веднаш до шеталиштето покрај море.

Сите хотелски соби се климатизирани и модерно опремени, со ТВ, балкон, паркет, мини бар, сеф, гардеробер, огледало, кафемат. На гостите им се на располагање крпи, фен за коса, како и основна козметика за лична хигиена.

Хотелот нуди сопствен дел од плажата со лежалки и чадори, како и надворешен базен со длабочина до 145 сантиметри, надворешен базен за деца со површина од 67 квадратни метри и длабочина од 55 сантиметри, како и внатрешен базен со длабочина од 145 сантиметри. За релаксација во текот на денот има и ресторан, како и хотел и бар на плажа.

За најмладите има и Miniclub игротека наменета за деца до 12 годишна возраст, како и игралиште на отворено за најмалите.

Цени и резервации

Гарантирана најдобра цена. Резервирајте лесно и сигурно.

Albanija.mk работи во рамките на групата веб-страници за резервации на хотели и одмори во Албанија – Albanija.rs, Albanija.ba, Albanija.hr и Albanija.mk. Гарантирани најповолни цени со сигурен процес на резервација на одбрани хотели и апартмани низ Албанија со комплетна комуникација на македонски, српски, босански или хрватски јазик.